برای مشاوره با وکیل کیفری خوب در مشهد با شماره ۰۹۱۵۱۱۸۶۸۶۲ تماس بگیرید ،

لطفا حداقل یک سوال یا ۱ دقیقه مکالمه نمایید ، تشکر

حقوق کیفری چیست و نقش وکیل کیفری در آن چه هست؟

حقوق کیفری یا حقوق جزا، مجموعه‌ی قوانین و مقرراتی است که در جامعه برای پیشگیری از جرم، رسیدگی به جرائم پیش آمده و تعیین مجازات مناسب با آن، تصویب شده است.در واقع حقوق جزا رفتار مجرمانه را تعریف می‌کند و حد و مرزهای آن را مشخص می‌کند. راه و روش پیگیری و رسیدگی و اجرای مجازات هم در قسمت آیین دادرسی کیفری به صورت مفصل توضیح داده شده است.

در قانون جزا اصولی کلی وجود دارد که جامعه بر اساس آن رفتار می‌کند. یکی از مهم ترین اصل‌های قانون جزا این است که هر جرم انگاری و یا هر مجازاتی باید در قانون ذکر شده باشد.یکی دیگر از اصل‌های مهم این است که تعیین و اجرای مجازات، به صورت شخصی صورت می‌گیرد و فقط فرد مجرم مشمول مجازات می‌شود. ( وکیل طلاق در مشھد )

وکیل کیفری در مشهد

وکیل کیفری کیست و چه وظایفی دارد؟

یکی از حساس ترین و مهم ترین شاخه‌های حقوق، شاخه‌ی حقوق کیفری است. حیطه‌ی حقوق کیفری از این جهت بسیار مهم است که به طور مستقیم با جان، مال، آزادی و ناموس و …  افراد سر و کار دارد.به همین خاطر داشتن یک وکیل خبره و ماهر و با تجربه در این زمینه بسیار اهمیت دارد، چرا که با کوچک ترین اشتباه و سهل انگاری در روند پیگیری پرونده‌های کیفری، ممکن است اثرات و خسارات جبران ناپذیری به جا بماند.

وکیل کیفری، وکیلی است که در پرونده‌هایی که موضوع آن‌ها مثل سرقت، قتل، خیانت، کلاهبرداری، جعل و … است؛ به طور اختصاصی فعالیت می‌کند.

مجرم یا قربانی می‌توانند از همان اول که جرم اتفاق می‌افتد و تا زمانی که حکم مشخص و اجرا می‌شود؛ برای انجام کارهای مربوط به پرونده، از وکیل کیفری استفاده کنند و پیگیری و اقدامات مربوط به آن را به وکیل خود بسپارند.طبق ‌قانون آیین دادرسی کیفری طرفین پرونده در مرحله مقدماتی و اولیه، تنها می‌توانند یک وکیل کیفری داشته باشند؛ ولی در مراحل بعدی تا ۲ وکیل هم مجاز است. فقط در موارد استثنایی داشتن حداکثر ۴ وکیل هم امکان دارد. ( بهترین وکیل خانواده در مشهد )

وکیل اختلاس در مشهد

بیشتر بدانید

وکیل کیفری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که گفتیم، پرونده‌های کیفری بسیار با اهمیت هستند و دفاع و رسیدگی به آن‌ها کار هر وکیلی نیست و نتیجه‌ی آن‌ها خیلی مهم است، به صورتی که گاه پای جان یک انسان در میان است.یک وکیل خوب و حرفه‌ای در زمینه کیفری اول از هر چیز باید در این حوزه تحصیلات تخصصی گذرانده باشه و به تمام تبصره‌ها و پیچ و خم‌های قوانین کیفری و دادرسی آن واقف باشد؛ تا بتواند در دوران وکالت خود بهترین اقدامات و دفاع را در زمان مناسب ارائه بدهد و از تضییع حقوق موکل خود جلوگیری کند.

وکیل خوب کیفری مشهد

علاوه بر دانش بالای کیفری، تجربه و آگاهی از رویه قضایی موجود در دادسراهای کیفری کشور می‌تواند به موفق بودن یک وکیل در پرونده‌های کیفری کمک کند.برای انتخاب یک وکیل خوب مشهد برای پرونده‌های کیفری خود در مورد سابقه او و این که چه تعداد پرونده موفق داشته و روند کارش چجوری بوده است، تحقیق کنید.در مورد وکالت دعاوی کیفری مهم، هر چقدر هزینه کنید و وکیل مطمئن تر و با تجربه تری اختیار کنید، شانس موفقیت خود را در دعوا بالا برده‌اید.

همان طور که گفتیم دعاوی جزایی اهمیت خیلی زیادی دارند و کلا در طول مدت رسیدگی به پرونده‌ها زمان نقش مهمی دارد و وکیل باید با دقت در این مهلت‌ها به موقع اقدامات لازم را انجام بدهد، مخصوصاً در موضاعات کیفری این نکته اهمیتش بیشتر می‌شود.