موسسه حقوقی  نیک اندیش باران با داشتن وکلای متخصص وکیل طلاق توافقی در مشهد

 

وکیل طلاق توافقی در مشهد ۲۰ روزه

 

مراحل طلاق توافقی 

۱. بدون حضور زوجین ؛ به نحوی که تمامی اقدامات توسط وکلای پایه یک دادگستری انجام میگیرد و نیازی به حضور زوجین در دادگاه نمیباشد. ( وکیل طلاق در مشھد )

۲. حدود ۲۰ روز کاری ؛ خواهد بود و به صورت تضمینی توسط وکلای متخصص صورت خواهد پذیرفت.

 

طلاق توافقی چیست ؟ وکیل طلاق توافقی را بشناسید

با وجود این که در فرهنگ و قانون و عرف جامعه‌ی ما طلاق امر پسندیده‌ای نیست؛ اما با این حال مجموعه‌ی قوانین و مقررات حقوقی ما برای کسانی که در زندگی زناشویی خود به مشکلات حاد و غیر قابل حل برخورد می‌کنند، گزینه جدایی و طلاق را پیش روی زوجین قرار داده است. زمانی که کار به این نوع از طلاق بکشد به طور قطع شما نیاز به وکیل طلاق توافقی خواهید داشت که در ادامه مطلب نقش این وکیل در پرونده طلاق نمایان خواهد شد.

از آن جایی که همه می‌دانیم شرایط همه افراد و زوجین یکسان نیست و مشکلات متعددی ممکن است بر سر راه آن‌ها باشد تا در نهایت به اختلاف و جدایی ختم شود، قانون انواع طلاق را در مقررات خود در نظر گرفته است تا هر کس با شرایطی که دارد بهترین آن را انتخاب کند و قانون بتواند از هر یک از زن و شوهر حمایت‌های لازم را داشته باشد تا حقوق فردی و اجتماعی خود را بگیرند. ( وکیل خانواده خوب در مشهد )

طلاق توافقی چه ویژگی‌هایی دارد؟

طلاق توافقی ویژگی‌های زیادی دارد که باعث شده است در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

یکی از مهم ترین ویژگی‌های طلاق توافقی این است که در کم ترین زمان و بدون اتلاف وقت مراحل قانونی طلاق را طی می‌کند، چرا که به دلیل وجود توافق، بسیاری از جلسه‌های دادگاه و فواصل آن و همچنین مراحل صدور رأی طلاق مثل ارجاع به داوریحذف می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های طلاق توافقی این است که چون هر دو طرف در تمام شرایط و مفاد طلاق صحبت کرده اند و به توافق رسیده‌اند؛ بدون دعوا و بحث و کشمکش پرونده طلاق به نتیجه می‌رسد.

 

وکیل طلاق توافقی در مشهدhttps://vakilmashhad.com/wp-content/uploads/2018/06/talagh4-min-300x199.jpg 300w" data-lazy-sizes="(max-width: 665px) 100vw, 665px" data-lazy-src="https://1.storage.loger.ir/2021/01/03/246069/5658/image-in-content/1609698779-uCfPjH0pGa/talagh4-min.jpg" data-was-processed="true" data-mce-src="https://1.storage.loger.ir/2021/01/03/246069/5658/image-in-content/1609698779-uCfPjH0pGa/talagh4-min.jpg">

یکی دیگر از مهم ترین خصوصیات طلاق توافقی این است که زوجین قبل از مراجعه به دادگاه باید در تمامی مسائل مربوط به مهریه و نفقه و حضانت فرزندان خود و حتی در مورد وسایل خانه و جهیزیه به طور کامل صحبت کنند و به توافق برسند.

دادگاه هیچ دخالتی در تصمیم گیری زوجین نمی‌کند و هر تصمیمی که در مورد این مسائل بگیرند مورد توافق دادگاه هم هست.

از اصلی ترین خصوصیات طلاق توافقی که مزیت بزرگی برای آن محسوب می‌شود این است که در هیچ یک از مراحل انجام طلاق و دادگاه، نیاز به حضور زوجین نیست و وکیل طلاق توافقی می‌تواند به نمایندگی از دو طرف تمام کارهای طلاق توافقی را تا صدور رأی طلاق به عهده بگیرد.

طلاق توافقی چه مراحلی دارد ؟ نقش وکیل طلاق توافقی چیست ؟

اولین کاری که زوجین باید برای شروع فرآیند طلاق توافقی انجام دهند این است که در سامانه تصمیم طلاق ثبت نام کنند و بعد از وارد کردن مشخصات خود یکی از مراکز مشاوره مورد تأیید دادگاه خانواده را با تعیین روز و ساعت جلسه مشاوره، انتخاب می‌کنند و نوبت می‌گیرند.

بعد از این که زوجین به مشاوره رجوع کردند، بایستی مشاور نظر خود را بدهد تا دادگاه بتواند در مورد آن تعیین تکلیف کند.

بعد از این که نظر مشاور به دادگاه رسید، قاضی باید گواهی عدم امکان سازش را صادر کند و یا آن را رد کند.

در صورت صدور گواهی عدم امکان سازش، طبق ماده ۳۴ قانون حمایت خانواده مصوب ۹۱، زوجین سه ماه از تاریخ صدور رای فرصت دارند تا به دفترخانه طلاق مراجعه کنند و صیغه طلاق را جاری کنند.

بهترین وکیل خانواده در مشهد

بیشتر بدانید

در این مرحله از طلاق توافقی حضور زن و شوهر الزامی است و اگر هر یک از آن‌ها نباشند صیغه طلاق جاری نخواهد شد و طلاق در دفتر ثبت نخواهد شد. ( وکیل کیفری خوب در مشهد )

برای طلاق توافقی چه مدارکی مورد نیاز است ؟

مدارکی را که وکیل طلاق توافقی باید در دست داشته باشد تا بتواند اقدامات لازم را انجام دهد؛ عبارتند از:

  • اصل و کپی شناسنامه زوجین
  • اصل و کپی کارت ملی زوجین
  • اصل و کپی سند ازدواج و یا عقد نامه

وکیل طلاق توافقی و یا خود زوجین برای ثبت دادخواست در دفاتر خدمات قضایی به این مدارک نیاز دارند.

 

علاوه بر این مدارک برای این که صیغه طلاق جاری شود و ثبت شود؛ علاوه بر گواهی عدم امکان سازش، لازم است که اگر زوجه باکره است گواهی سلامت خود را به دفتر ثبت ازدواج و طلاق ببرد و در صورت باکره نبودن گواهی عدم بارداری را به مدارک خود ضمیمه کند.

علاوه بر این‌ها توافق نامه بین زوجین که در مورد مسائل مالی و حضانت فرزندان است و نظر مرکز مشاوره دادگاه و در صورتی که حق طلاق با زن باشد، داشتن وکالت نامه محضری طلاق هم لازم است.

 

وکیل طلاق فوری در مشهدhttps://vakilmashhad.com/wp-content/uploads/2018/06/talagh3-min-300x201.jpg 300w" data-lazy-sizes="(max-width: 660px) 100vw, 660px" data-lazy-src="https://1.storage.loger.ir/2021/01/03/246069/5658/image-in-content/1609698780-bHfJatTOlD/talagh3-min.jpg" data-was-processed="true" data-mce-src="https://1.storage.loger.ir/2021/01/03/246069/5658/image-in-content/1609698780-bHfJatTOlD/talagh3-min.jpg">